Jdi na obsah Jdi na menu
 


Iris

Iris slouží k zabránění příchodu nevítaných návštěvníků. Pokud ten, co otevřel bránu, nezadá na Vysílači kódu číselný kod, Iris se neotevře a vše co prochází Bránou se nezhmotní. Iris je postaven přesně před červí dírou ve vzdálenosti několika nanometrů od hranice horizontu událostí. Nejprve byl štít Iris vyroben z titanu, ale poté, co byl vtažen do černé díry, byl nainstalován nový - vyrobený ze slitiny trinia a titanu.

Naquadahová bomba

Tato zbraň byla v SGC vyvíjena za generála Bauera. Pracoval na ní team, který vedla Carterová. Bomba byla vyzkoušena na planetě s obsahem naquadahu v půdě. Bomba měla tedy velmi ničivé účinky díky tomu, že naquadah v půdě výbuch ještě zesílil.

Naquadahový generátor

Tuto technologii získala Země od přátelské rasy - Orbánců. Jejich zařízení je však trochu odlišné od toho pozemského. Zařízení vyrábí energii za pomocí naquadahu. Dá se využít jako zdroj energie při nefunkčním DHD, nebo při přetížení jako bomba.

Vysílač kódu

Deaktivační kód Irisu používají všechny SG teamy, když cestují z planet zpět na Zem. Otevřou bránu a zadají deaktivační kód, díky kterému na Zemi zjistí, o koho jde. V SGC pak otevřou Iris a SG teamy můžou bezpečně cestovat. Pokud se brána otevře a v SGC nepřijmou žádný kód, Iris zůstane zavřená a když na Zem cestují nebezpeční lidé narazí na Iris a zemřou. Tok'rové a mistr Bra'tac mají také svůj vysílač.

X-301

Po doletu na Zemi byly převezeny do oblasti 51, kde byly upraveny do podoby X-301. Kostra zůstala z goa'uldských letounů, zbytek byl doplněn pozemskými technologiemi. Avšak letoun byl vybaven goa'uldským zařízením, které ho chránilo před krádeží. Po vzletu se aktivoval autopilot, který měl namířeno zpět na Apophisovu základnu.

X-302

Vylepšená verze X-301, avšak tato verze je plně sestavená lidmi - jenom klíčové systémy jsou mimozemské. X-302 má 4 motory - tryskový, pulzační, raketový a generátor hyperprostorového okna. Ten funguje díky naquadrii - mimozemskému prvku, který je schopný uvolňovat velké množství energie.

X-303

První lidská vesmírná loď. Má hyperpohon, zbraně, které získala jako dar od Asgardů, trup lodi je vyroben ze slitiny trinia a dalších kovů. Televize se dozvěděla o projektu Prometheus ( tajné označení SGC ) a dožadovala vysvětlení. Na palubu se dostalo pár filmařů, kteří však byli z NID.

X-304

Nejnovější a nejmodernější loď, je vybavena asgardským transportérem, štíty, částečně zbraněmi a hyperpohonem. Dokáže nést několik stíhačů X-302, prozatím známé lodě jsou: Odyssea, Apollo a Deadalos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Prometheus

(StarGate2011, 3. 2. 2011 20:51)

303jka rozhodně nemá Asgardské zbraně jen štíty,transportér a hyperpohon!! Bejt to moje stránky tak si to hned opravim ')

Daedalos vs. ZPM hive ship

(NeutroAsgard, 27. 4. 2010 20:30)

Myslím si že kdyby Daedalos zaůtočil na tu lod vsim co ma tak bi ju dal....

X-303

(fanda, 11. 9. 2009 20:10)

X-303 že má asgardský zbraně jo?!